TR6807
₺1.077,30 KDV Dahil
₺1.197,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
TR7164
₺2.872,80 KDV Dahil
₺3.192,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
TR6823
₺1.077,30 KDV Dahil
₺1.197,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
TR6824
₺1.077,30 KDV Dahil
₺1.197,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
TR6833
₺5.745,60 KDV Dahil
₺6.384,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
TR7400
₺9.806,88 KDV Dahil
₺11.537,50 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
TR7175
₺2.513,70 KDV Dahil
₺2.793,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
TR7174
₺2.513,70 KDV Dahil
₺2.793,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
TR7173
₺2.513,70 KDV Dahil
₺2.793,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
TR7172
₺2.154,60 KDV Dahil
₺2.394,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
TR7171
₺2.154,60 KDV Dahil
₺2.394,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
TR6806
₺1.077,30 KDV Dahil
₺1.197,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
TR6801
₺1.077,30 KDV Dahil
₺1.197,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
1 2 3 ... 30 >

           Puro Kesici ve Puro Makası Çeşitleri

         

  Puro kesicileri puro içimini sağlamak için puroların kapak kısmını kesmeye yarayan puro aksesuarlarından birisidir. Puro kesicileri ile purolarınız da düz bir kesim sağlayabileceğiniz gibi aynı zamanda V puro kesicileri ile V bir kesim ve son olarak puro delicileri ile bir delik açmak suretiyle purolarınızı içebilirsiniz. Puro makasları temel olarak puro kesmek için dizayn edilmiş olsa da yapımında kullanılan bıçakların kalitesi oldukça önemlidir. Puro kesim sırasında oluşturulmak istenen sonuç düz ve pürüzsüz bir puro içme yüzeyidir. Eğer puro makasınız puronuzu pürüzsüz bir şekilde kesmez ise puro tütünleri ağzınıza kaçabileceği gibi sürekli bir içim yüzeyi tütün temizleme işlemi yapmanız gerekebilir. Bu sıkıntılı süreç purodan aldığınız zevki oldukça düşürebilir. Kusursuz bir puro kesimi elde etmek için her zaman kaliteli, garantili ve kusursuz bir puro kesicisi almanızı tavsiye ederiz. Unutmayın puro kültüründe puro ve puro kutusundan sonra en önemli aksesuar puro makası ya da puro kesicileridir. 

Puro kesici çeşitleri yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi çeşitli kategorilerde satılmaktadır. Giyotin puro makası kesici, Klasik puro makası kesici, V puro makası kesici ve puro punch delici bunlardan bazılarıdır. Bu puro kesicisi kategori altında düz kesim, düz puro kesimi, V puro kesimi ve delik açmak suretiyle punch puro delici çeşitleri bulunmaktadır. Bu puro kesici çeşitleri arasında tercihinizi belirlerken hangi ebatlarda puro içtiğiniz, nasıl bir bütçeye sahip olduğunuz, kişisel zevkleriniz çok önemlidir. Puro makası satın alırken bu çeşitlerin hepsi paralel bir şekilde hareket ediyor olsa da puro yüzeyinde düz bir kesim sağlaması en temel gereksinimdir. Giyotin puro kesicileri gibi düz bir kesim sağlayan klasik puro makasları daha retro bir görünüm sağlayarak puro kesim işlevi için farklı bir zevk sağlayabilir. Puro kesici çapları içtiğiniz puro kalınlıklarına göre farklılık gösterebilir. Genelde standart olan puro kesim çapları içerisinde eğer çok kalın purolar içiyorsanız göreceli olarak büyük çap da bir puro kesici satın almanızı öneririz.

Puro kesicisi satın almaya karar verdikten sonra sitemiz de bütün puro kesicilerini inceleyebilir ve ihtiyacınıza göre bir puro makası satın alabilirsiniz. Unutmayın ki puro deliciler çeşitli çaplarda bulunmaktadır. 7 mm, 9 mm ve 11 mm olan puro kesicileri şu anda aktif olarak satılmakta olup ihtiyacınıza göre bir çap belirleyerek puro punch satın alabilirsiniz. Puro punch çapı puro kapak kısmında açacağınız deliğin genişliğini belirleyecektir. Puro kapak kısmındaki delik ne kadar küçük olursa duman o kadar şiddetli gelecek ve puro aromasını o şiddet ve hız da hissedebileceksiniz, puro kapak kısmındaki çap ne kadar genişler ise duman ağzınıza o kadar yavaş ve geniş bir şekilde dolacak ve aromanın şiddetini daha yavaş hissedeceksiniz. Aynı zamanda ağzınıza dolan duman daha yüksek ve alınan puro aroması daha doyurucu olacaktır. Sitemizden ihtiyacınıza yönelik bir puro cutter kesici veya delici satın alabilirsiniz, Puro kesicilerimiz %100 orijinal olup garantili bir şekilde size gönderilmektedir. 

En iyi puro makası kesicisi sorusuna cevap vermek diğer aksesuarlarda olduğu gibi zor bir konu değildir çünkü pürüzsüz bir kesim alanı esas amaçtır. Şu anda ülkemizde satılan puro kesicileri arasında Xikar puro makası kesicileri açık ara öndedir. Her ne kadar piyasa da benzer fiyat ve kalitede görünen başka bir marka ya da markalar olsa da puro kesicisi anlamında Xikar Türkiye ve dünya da en iyi marka olarak ön plana çıkmaktadır. Ayrıca Xikar ömür boyu bıçak garantisi veren tek firmadır. Piyasa da Adorini puro kesicileri, Cohiba puro makası kesicileri, Ewee puro kesicileri, Lubinski puro makasları, Angelo puro kesicileri, PremiumQuality puro makasları ve bunların puro punch delici modelleri bulunmaktadır. Bunların hepsi temel ihtiyaç olan puro kesim işlevini yerine getirebilmektedir. 

Puro nasıl kesilir sorusu aklınıza gelir ise bununla ilgili olarak www.puroseven.com blog sitemizi ziyaret edebilir aynı zamanda puroseven youtube kanalımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden puro kesici sekmesi altında puro makas modellerimizi inceleyebilir ve gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Puro kesici siparişleriniz genellikle aynı gün, en geç ertesi gün kargolanmakta ve size yurtiçi kargo ile güvenli bir şekilde gönderilmektedir. Ürünlerimiz puro kesici satın alımınız sonrasında tamamı ile garanti altında olup her durumda bize iletişim sayfamızdaki bilgiler ile ulaşabilirsiniz.

Tekrar hatırlatmak isteriz ki puro içen birisi için puro kutusu humidordan sonra en önemli puro aksesuarı puro makası kesicilerdir. Bu yüzden puro kesici tercih ederken lütfen bütçeniz dahilinde en doğru ve en kaliteli puro makası kesiciği tercih ediniz.

Piyasada puronun kapak kısmında delik açmayı sağlayan çeşitli şekillerde puro makasları bulunuyor. Bu makasların asıl amacı puroyu içime uygun bir hale getirmektir. Açılan bu delik sayesinde dumanı rahatlıkla çekebilirsiniz.

Piyasada bulunan puro makası çeşitleri şu şekildedir:

Klasik puro kesici makas

Giyotin makas

V makas

Punch yani delici

Temel fonksiyonu puroyu delmek olan bu makasların tutuşları ve kesim şekilleri farklılık gösteriyor. Keyifli bir puro deneyimi için tütünün ağıza gelmemesi ve ağıza dolan dumanın istenilen yoğunluğa sahip olması gerekiyor. Bu noktada puro makası önemli bir rol üstleniyor. Makas sayesinde açılan pürüzsüz ve ideal bir delik puro keyfi için önemli bir detaydır. Açılan delik ne kadar geniş olursa nefes sırasında ağza dolan duman da o kadar çok oluyor. Ayrıca yumuşak bir içim keyfi sağlıyor. Hava kanalı dar olursa eğer duman şiddetli ve sert bir şekilde geliyor. Puro severler bu ayrıntıyı dikkate alarak damak zevkine uygun delme işlemi yapıyorlar.

Klasik makaslar puronun arkasında dümdüz bir kesim sağlıyor. Giyotin makas da klasik pro makası ile benzer bir mantığa sahiptir. Pratik ve kolay bir kullanım sunuyor. Fakat V makaslar daha temiz bir kesim sağlıyor. V makasların beğenilmeyen tek özelliği ise ihtiyaca göre açtıkları delik küçük kalabiliyor. Punch diğer adıyla delici makaslar duman şiddetini ayarlama özgürlüğü sunuyor. Farklı çaplarda delikler açabiliyor.

Puro kapağı falçata, bıçak gibi aletlerle veya ısırılarak da açılabiliyor. Bu seçenekler masrafsız görünüyor fakat ağza tütün gelme riskini göz ardı etmemelisiniz. Pürüzlü ve dikkatsiz bir şekilde kesilen puro düzgün yanmayacağı gibi hoş olmayan bir aroma verecektir.

Kesim şekli ve delik çapı puronun lezzetini doğrudan etkileyeceği için profesyonel bir malzemeden yardım alınması tavsiye ediliyor. Burada hangi makasın zevkinize uygun olduğunu deneyimleyerek de bulabilirsiniz. Hangi tür makasa karar verirseniz verin kaliteli bir kesici almalısınız. Size sunduğumuz kaliteli makaslarla gerçek puro zevkini yaşayabilirsiniz.

Puro Neden Kesilir?

Puronun bir ucu kapak adı verilen bir yapı ile kapalıdır. Bazı purolarda iki ucun birden kapalı olduğu görülüyor. Puroyu içebilmek için kapalı olan tarafın delmek ve bir hava kanalı oluşturmak gerekiyor. Bunun için de puronun ucunu kesiliyor. Puro makasları bu iş için üretilmiş profesyonel aletlerdir. Pahalı bir tütün ürünü olan purodan kusursuz bir lezzet almak istiyorsanız makas seçeneklerinizi incelemeden karar vermeyin.

Puro Nasıl Kesilir?

Puro makasları aynı amaca hizmet eden fakat ufak tefek farklılıkları bulunan ürünlerdir. Bu farklılıkları bilerek makası kullanmak gerekiyor. Puronun kapak olan kısmını makasın kesici bölümüne yerleştirin ve kesme hareketi yapın. Kesim yaparken kesinlikle tereddüt etmeyin ve tek bir hamle ile işlemi tamamlayın. En kaliteli puro makası seçeneklerimiz ile 7/24 hizmetinizdeyiz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR