1 2 3 >

 

           Jel Puro Nemlendiriciler

 

           Jel puro nemlendiricileri klasik puro nemlendiricilerinden sonra çeşitli şekillerde piyasaya sürülmüş ve gelişerek satışlarına devam etmekte olan puro nemlendiricileridir. Jel puro nemlendirici çeşitlerini inceleyecek olursak, plastik bir kap içerisinde kapağı açılarak humidor içerisine bırakılıp nemlendirme işlemi yapan puro nemlendiricileri, klasik nemlendiricilerin içerisine jel yada silikon top konulmuş puro nemlendiricileri, Boveda jel puro nemlendiricileri gibi humidor nemlendiriciler bulunmaktadır. Humidor veya puro nemlendiricileri humidor humidifier olarak evrensel bir şekilde tanımlanmaktadır. 

 

           Klasik puro nemlendirici içerisinde silikon top yada jeller saf su ile şarj edilmekte ve humidor içerisine bırakılmaktadır. Eğer humidor humidifier içerisindeki sıvı biter ve nemlendirici kurur ise onu tekrar humidor saf suyu ile şarj edebilirsiniz. Bu şekildeki puro nemlendiricilerinin altı ayda bir değiştirilmesi puro nemlendirme performansı açısından oldukça önemlidir çünkü bir süre sonra sağlıklı bir şarj olma durumu ortadan kalkacağından ve jeller işlevini kaybedeceğinden dolayı yeni bir nemlendirici ile değiştirilmesi uygun olacaktır.

 

           Boveda nemlendiriciler ile hem nem alma hem nem verme özellikleri sayesinde şu anda en güncel ve en çok kullanılan humidor nemlendiriciler olarak karşımıza çıkmaktadır. Puro kutusu nem değişimleri her puroseven için oldukça sıkıntılı bir durumdur. Bunu etkileyen mevsim değişimleri ile birlikte sıcak değişimleri puro kutuları için adeta bir kabus olabilir. Eğer ispanyol sediri orijinal bir humidorunuz var ise bu problemi en hafif şekilde atlatabilirsiniz fakat Boveda nemlendirici kullanmanız bunu çok daha mükemmel bir şekilde atlatmanıza olanak sağlayacaktır. Ayrıca sabit bir nem değeri sağlayan Boveda her zaman sevdiğiniz aynı nem oranında puro içmenize olanak tanıyacağından dolayı daha kaliteli bir puro içimine sahip olacaksınız. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR